Ја врати надежта - Алиоски го намали водството на Украина

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски ја врати надеждта дека е можна победа против Украина на Европското фудбалско првенство. Тој по неуспешниот пенал успеа во втор обид да даде гол на Украинците и со тоа Македонија го намали водството на Украина на 2:1.

На полувремето македонската репрезентација отиде на пауза со два гола во негатива.

17.06.2021 - 16:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега