Ја сметаат за најубава спортиска во светот, а досега заработила милиони (ФОТО)

Луси Робсон има 25 години, а иако многумина на прв поглед би заклучиле дека е манекенка, пејачка или инфлуенсерка, таа всушност е голферка.

Иако оваа година сите беа погодени од пандемијата со коронавирусот која откажа многу спортски настани, Луси засега не мора да се грижи бидејќи проценките за нејзината заработка надминаа милиони долари.

Таа заработува како модел на брендот „FashionNova“. На Инстаграм објавува видеа од тренинзите на своите 880.000 фанови, кои едвај чекаат нејзина фотографија или видео.

Се прослави со фотографии како игра голф во прилепена облека, а и „FashionNova“ направи токму таква колекција за спортска облека.

 

 
 
 
View this post on Instagram

@fashionnova Would you rather drive it like Bryson, or strike your irons like Rory? this dress is fashionnovapartner

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on Sep 25, 2020 at 6:23am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

@fashionnova it’s still warm in England any excuse to get this cute swimsuit out how’s the weather where you are? Fashionnovapartner

A post shared by Lucy Robson (@lucyrobson) on Sep 20, 2020 at 9:31am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 23:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега