Ја изгуби битката со коронавирусот: Почина таткото на српскиот министер за внатрешни работи

Во Белград како последица на коронавирусот почина таткото на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, Бранко Стефановиќ.

Како што пренесуваат белградските медиуми, таткото на министерот ја изгуби битката коронавирусот во белградската болница „Драгиша Мишовиќ“.

Тој бил хоспитализиран веќе неколку дека и се наоѓал во исклучително тешка состојба.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега