Израелска полиција за малку ќе го превртеше ковчегот со новинарката на Ал Џезира (ВИДЕО)

Белата куќа соопшти дека снимките од погребот на новинарката на Ал Џазира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим се вознемирувачки, зашто израелската полиција ги тепаше присутните.

„Овие сцени од Ерусалим се вознемирувачки“, соопшти Џен Псаки од Белата куќа.

Европската унија, исто така, го осуди насилството врз присутните на погребот на новинарката.

14.05.2022 - 11:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега