Измамен постар кумановец: Го „олесниле“ за 300 евра

Седумдесет и две годишен кумановец, денеска пријавил во полицијата дека бил измамен од лица за сума од 300 евра, соопшти СВР Куманово.
 

Според пријавеното, лицето му понудило огревни дрва на што тој се согласил и заедно се упатиле на местото каде наводно биле складирани.

– Откако пристигнале лицето му кажало дека ќе се врати, откако ќе го земе камионот, но отишло во неговата куќа и од неговата сопруга побарало пари во износ од 300 евра, со објаснување дека огревните дрва се сечат, соопштија од СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.05.2021 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега