Излезноста до 13:00 часот над 24 отсто

На ниво на цела Македонија до 13 часот излезноста е 24,03 отсто, покажуваат податоците објавени на веб страница на ДИК.

По изборни единици, во првата ИЕ досега гласале 27,12 отсто, во ИЕ2 22,05 проценти, во ИЕ3 29,16 отсто, во ИЕ4 27,85 проценти, во ИЕ5 23,85 отсто и во ИЕ 15,76 проценти. Ова се првичните податоци кои беа објавени на веб страницата на ДИК, а тие се менуваат од минута во минута.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2020 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега