Изгубил контрола над возилото и излетал од патот- прилепчанец пренесен во болница

Прилепчанец загубил контрола над возилото и излетал од патот, по што со тешки повреди бил пренесен во болнца.

-На 16.06.2021 во 17.00 часот на локалниот пат Прилеп - с.Ореовец, патничко возило „санг јонг кајрон“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(32) од Прилеп, изгубило контрола и излетало од патот, велат од МВР.

По незгодата М.Д. бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициски станица Прилеп.

18.06.2021 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега