Изгубил контрола и паднал- мотоциклист тешко повреден и пренесен на Клиника

Мотоциклист тешко повреден откако со мотор изгубил контрола и излетал од патот

Според пријавеното, на 20.06.2021 околу 00.05 часот на патот Р1103 Кавадарци – Неготино, кај место викано „Антена“, мотоцикл „линкген 125“, без регистарски ознаки, управуван од Л.Р.(37) од с.Долни Дисан, неготинско, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата Л.Р. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле  констатирани тешки телсени повреди.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициска станица Неготино.

 

20.06.2021 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега