Изгоре викендица во Тетово, огнот ја зафатил и соседната


Синоќа во полицијата било пријавено дека во селото Пожаране настанал пожар каде целосно изгорела викендица сопственост на В.К.(74) од Тетово.

Од огнот била зафатена и соседната викендица, сопственост на А.К.(74) од Тетово.

Повредени лица нема. Од страна на Територијалната противпожарна единица-Тетово пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид, објави МВР.

03.04.2024 - 16:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега