Ивановски: Горд сум што можам да ја претставувам Македонија на Вимблдон

 

Најталентираниот македонски тенисер Калин Ивановски се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон.

 

Меѓународната тениска федерација направи кратко интервју со македонскиот тенисер.

 

„Се чувствувам прекрасно. Ова е големо искуство за мене. Доаѓам од мала земја, од Македонија. Мило ми е што можам да ја претставувам Македонија и горд сум на тоа“, кажа Ивановски.

 

 

07.07.2022 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега