Италија: Анимирано порно видео го прекина состанокот на Сенатот

Зум состанокот на италијанскиот Сенат беше прекинат со објавување на анимирано порно видео со ликови од видео играта „Final Fantasy“

Виртуелниот состанок на италијанските пратеници и академици беше накратко прекинат кога интернет трол објави анимирано порно видео со ликови од видео играта.

Тифа Локхарт од видео играта Final Fantasy беше главниот протагонист на компјутеризираното порно видео кое траеше околу 30 секунди пред „шегобиецот“ да биде фатен и исфрлен од состанокот.

На состанокот, организиран од Палатата на Јустинијан на италијанскиот Сенат, присуствуваа бројни пратеници од Движењето 5 ѕвезди, како и академици, меѓу кои и физичарот Џорџо Паризи, кој минатата година ја доби Нобеловата награда.

Сенаторката Марија Лаура Мантовани рече дека за ова ќе ја извести полицијата.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

20.01.2022 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега