„Иритантен е“: Дара Бубамара во нова естрадна војна, овој пат со Ера Ојданиќ

Пејачката Дара Бубамара одговори на интимно прашање во емисијата „Амиџи шоу“.

Имено, водителот Огњен Амиџиќ ја замоли да именува една позната личност која ја тера да го смени каналот.

Дара како од ведро небо кажа дека има многу колеги од забавната музика, но веднаш го спомна фолкерот Ерa Ојданиќ, а потоа веднаш се огради.

– Го исклучувам звукот, не го менувам каналот, ги има во изобилство! Кој да именувам? На пример, веќе кажав, човекот пак ќе ми се налути! Не велам ништо злонамерно, но иритиран ми е, Ера Ојданиќ. Не го сфаќајте ова сериозно! – рече Дара Бубамара и додаде:

– Не мразам никого, морам да кажам!

Ера Ојданиќи вели дека Дара се држи до него за да стекне популарност

-Гледав кај една пријател и можам да ви кажам дека морав да го исклучам телевизорот уште пред таа да го каже за да не ми го расипе денот. Ме мрази затоа што сака да добие рејтинг и повеќе прегледи преку мене, мисли дека моите фанови ќе ја поддржат, но ништо не оди од тоа. Добра пејачка е, и се останато… што да ви кажам, ќе останам резервиран, на крајот на краиштата, таа е жена, па нека ѝ е среќен празникот – рекол тој за Пинк.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official)

09.03.2023 - 18:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега