Илија Димовски: Нашиот претседател се откажа од Гоце Делчев

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во студиото на ТВ21 во дебатниот магазин „Клик Плус“ кажа дека претседателот Стево Пендаровски се откажал од Гоце Делчев.

„Претседателот на државата во интервју се откажа од Гоце Делчев и кажа нешто неточно. Историската комисија прифати нешто за Кирил и Методиј што е апсолутно неточно и срамно“, рече Димовски.

30.05.2023 - 22:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега