Ибрахимовиќ ја изневерил сопругата- новогодишната ноќ ја поминал со сексапилната водителка Дилета

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е главна тема во италијанските медиуми денеска. Голем број локални портали ја пренесоа веста дека Швеѓанецот ја изневерил својата сопруга со згодната италијанска спортска новинарка и водителка, Дилета Леота.

Познатиот магазин „Oggi” открива детали кои ја шокираа Италија, иако многумина шпекулираа дека има нешто меѓу двајцата уште додека снимаа заедничка реклама пред неколку месеци.

„Ја поминале новогодишната ноќ заедно во Милано. Дружењето започнало во 21.20 и траело до 00.15 часот. Тогаш светлата се изгаснаа и веќе не се запалија“ изјавил за „Oggi” извор близок на водителката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега