Ибрахимовиќ до Роналдо: „Не предизвикувајте го вирусот, вие не сте Златан“

Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, лесно го победи коронавирусот, но тој сега се обрати до целата светска јавност по пат на видео порака.

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, ги прозва луѓето да не го предизвикуваат коронаврусот и да ги преземат сите мерки на претпазливост за да го ограничат неговото ширење.

„Вирусот беше предизвикан, а јас го победив. Вие не сте Златан, па немојте да го предизвикувате вирусот. Размислете и почитувајте ги правилата – држете дистанца и секогаш носете заштитна маска. Ќе победиме!“, изјави Ибрахимовиќ во видео снимката која што ја објави на неговиот профил на социјалната мрежа Инстаграм.  

Како што пренесуваат медиумите, на овој начин Швеѓанецот индиректно му одговори на Кристијано Роналдо кој што пак вчера изјави дека „ПЦР тестот е с*ање“.

 
 
 
View this post on Instagram

Ricorda di indossare la mascherina, mantieni le distanze e proteggi chi ti sta vicino, sempre. Vinciamo noi! @regionelombardia.official

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on Oct 29, 2020 at 5:11am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 17:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега