И Хрватска станува жариште на коронавирусот

Во Хрватска во последните 24 часа се пријавени нови 819 случаи на ковид-19, починаа осум пациенти, а 491 се заведени како оздравени, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

 

Во земјата во моментот има 5.164 активни случаи, 548 лица се хоспитализирани од кои 32 се приклучени на респиратор.

Од 25 февруари и првиот случај на коронавирус во Хрватска, досега се регистрирани 25.580 позитивни лица од кои 363 ја загубија битката со вирусот. Вкупно се оздравени 20.053 пациенти.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2020 - 13:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега