Хрватски воен аташе: Ја видов руската „Сатана“, со тоа не треба да се шегувате

Поранешниот воен аташе на Хрватска и воен аналитичар, Маринко Огорец кажа дека ја видел ракетата „Сатана“ во Русија.

„Ни беше организирана посета на тајната локација на која се наоѓаат ракетите. Тоа е импресивно да се види. Ракетата е висок и изгледа моќно, не треба да се шегувате со неа“, вели тој.

Засега не е познато колку ракети има Русија, но во минатото често имаше закани од различни страни за нивна употреба.

30.09.2022 - 17:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега