Хрватска: Почина жена откако ја нападнал бик и ја прегазил

Бик прегази жена во вторник попладне, на приватен имот во Крижевц, Хрватска, пренесуваат хрватските медиуми.

Седумдесет и седумгодишна жена починала од повредите кои ги добила откако била нападната и прегазена од бик, соопшти полицијата од Копривница-Крижевац.

Жената потоа била пренесена во општата болница во Крижевиќ, каде поради тешките повреди починала, додаваат од полицијата.

20.06.2024 - 10:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега