Хоспитализиран папата Франциск

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска е примен на преглед во болницата Гемели во Рим.

Агенцијата АНСА наведува дека информацијата е добиена од извор запознаен со настаните во Ватикан, пренесува „Ројтерс“.

Засега никој од Ватикан официјално не ја потврди веста што ја пренесе италијанската агенција.

06.06.2023 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега