Хорор во Австрија: Четиригодишно девојче два дена било затворено со починатата мајка

Австриската полиција пронашла четиригодишно девојче во стан во Велс, која најмалку два дена била заклучена покрај телото на нејзината мајка, која ненадејно починала.

Имено, нејзиниот дедо на 10 мај повикал полиција бидејќи со денови не ја видел и не слушнал ќерка си, соопшти полицијата, пишува Виена.ат.

Полицијата потоа отишла на местото каде што живее, а бидејќи никој не го отворил, ја скршиле заклучената врата.

Во станот пронашле девојка која седела покрај мртво тело.

Полицијата верува дека жената починала на 8 мај.

Девојчето е во добра состојба и цело време мислела дека мајка и спие.

Сепак, таа била однесена во болница за да ги направи сите прегледи. Сега е добро и за неа ќе се грижат нејзините роднини.

13.05.2022 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега