Хаос во Приштина: Полицијата се судри со демонстрантите - употреби шок бомби и созавец

 

Денес имаше демонстрации во Приштина. Полицијата се судри со демонстрантите при што употреби шок бомби и солзавец.

Уапсени 6 лица помеѓу нив и главниот опозициски лидер и претседател на Социјалдемократската партија, Дардан Молиќај.

 
29.11.2023 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега