Хаос утрово во Бутел: Четири лица со експлозив разнеле банкомат

Во Бутел утрово четири лица со експлозив разнеле банкомат на NLB.

Настанот се случил утринава околу три часот. Тие ја активирале експлозивната направа, но не успеале да го пробијат банкоматот а со експлозијата оштетиле три возила кои биле паркирани во непосредна близина, велат од МВР за „Макфакс“.

Во тек е увид од полициски службеници и се преземаат мерки за расчистување на случајот“.

06.06.2023 - 09:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега