Хајредини: Софија го понижи македонскиот народ

Поранешниот функционер и аналитичар Џевдет Хајредини на социјалните мрежи објави статус во кој вели дека Бугарија го понижила македонскиот народ.

„Официјална Софија го понижи македонскиот народ.

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка остана само со Заев, Бучковски и Бујар Османи. Само нив не ги понижија“, се вели во објавата.

06.02.2023 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега