Гужва на Табановце: Проверете колку време се чека за влез во Македонија

Забележана голема фреквенција на возила на граничниот премин „Табановце“. Времето на чекање за влез во државата е околу 15 минути, информира АМСМ.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

25.06.2024 - 20:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега