Груби се пофали со амблемите на полицијата преведени на албански: Уште една успешно завршена мисија

 

Првиот вицепремиер Артан Груби на Фејсбук се пофали со новите униформи на полицијата.

Имено, Груби и Владата денес ги промовираа новите двојазични униформи и автомобили кои покрај македонски и англиски испишани се и на албански јазик.

„Уште една успешно завршена мисија, како што ветивме. Веќе се спроведуваат во пракса измените на Уредбата за употреба на албанскиот јазик во полициските униформи и нивните симболи кои ги усвоивме претходно на владина седница“, објави Груби на својот фејсбук профил.

27.03.2023 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега