Груби: Не верувам дека постојат „огнените“

„Веќе не верувам дека постојат огнените“- беше одговорот на Артан Груби на новинарското прашање „Дали ќе разговараат за барањата на „огнените“ на денешната седница на Централното претседателство на ДУИ.

Во однос на денешната седница на Централното претседателство на ДУИ, Груби рече дека ќе се разговара за „Фронтот за Европа“ после заокружувањето на парламентарното мнозинство и обезбедување  стабилно парламентарно мнозинство.

25.03.2023 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега