Груби: Ахмети го одржа зборот - и рече НЕ на Русија

Артан Груби очекувано е задоволен од денешното обраќање на Али Ахмети. Во пост на социјалните мрежи тврди дека лидерот на ДУИ си го одржал зборот. 

Не за Русија да за Европа. Претседател и потпретседател со двотретинско мнозинство во Собранието и бадентер.
Отворање на Уставот за изборот на Претседател истовремено со внесување на Договорот за добрососедство во него и европска интеграција.

Сума на се ова е дека ништо од ова што Ахмети го ветил не е исполнето. Ако ги тргнеме приказните за Русија, бидејќи реално ние не сме никаков фактор во ниту еден чин од неа можеме да заклучиме дека претседателот и сега ќе се избира на избори а не во Собранието а Уставот не е сменет, бидејќи со тоа не се согласуваат 3 четвртини од македонските граѓани.

22.02.2024 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа