„Грин Машинс“ со успешна презентација на саемот во Бирмингем – над 30 британски општини изразија интерес за возилата произведени во Велес

На 14 и 15 септември „Брако“, со својот бренд на возила за одржување на хигиена во урбани средини, „Грин Машинс“,учествуваше  на RWM & Letsrecycle Live во Бирмингам, Велика Британија .На овој водечки настан во Велика Британија на кој што учествуваа реномирани компании и врвни професионалци од сферата на управување со отпад, ресурси и одржливост, „Грин Машинс“ го привлече интересот, како и за досегашните така и на нови потенцијални корисници.

 

На штандот во „Националниот изложбен центар“ беа презентирани дел од возилата кои што се дел од палетата на иновативните и технолошки најсовремени машини од линијата „Грин Машинс“:  GM400ze, GM500ze и GM1ze.

 

„Одговорните на возните паркови од општинските совети на градовите го потврдија високото мислење за „Грин Машинс“ возилата, истакнувајќи ги придобивките од досегашното користење на истите, со намера да ја продолжат соработката. За таа цел, со повеќе од 30 британски општини , закажавме демонстрација на возилата и пробно возење во кругот на општините од страна на идните корисници“, истакна Извршниот директор на „Брако“, Благој Шалев.

 

Инаку, со повеќе од 550 изложувачи и повеќе од 12 илјади посетители речиси секоја година, RWM & Letsrecycle Live преставува платформа преку која што се забрзува транзицијата кон подобра и еколошки почиста планета преку искористување на нашите природни ресурси, што силно се надоврзува на визијата и мисијата на „Брако“ и „Грин Машинс“ за почиста и поздрава животна средина.

 

Годинешното издание на RWM & Letsrecycle Live се одржуваше во денови кога Велика Британија, но и останатиот дел од светот е во жалост по смртта на Нејзиното Величество, Кралицата Елизабета Втора. Токму поради ова и овој настан во Бирмингам, иако успешен за учесниците помеѓу кои беше „Грин Машинс“, помина во духот на оддавањето почит кон животот и делата на Кралицата.

19.09.2022 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега