Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница

 

Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница.

„На 18.11.2020 во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал  градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски““ информираат од полиција.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје, известен е трудов инспектор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2020 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега