Гостин нападнал келнер откако му посочил да стави заштитна маска

Гостин во угостителски објект нападнал келнер поради заштитна маска.

-Вчера во 15.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, пред угостителски објект, по претходна расправија околу носење на заштитна маска, П.У.(49) од Скопје кој бил вработен во објектот, бил физички нападнат од Л.М.(70) од Скопје, појаснуваат од полицијата.

 

 Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.08.2020 - 20:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега