Горан Милевски без согласност од партијата се предложил за министер во Владата

Претседателот на ЛДП, Горан Милевски без согласност од партијата се предложил за министер во Владата, објави порталот А1он. Револтот во партијата расте од каде го обвинуваат дека Милевски гледа само за своите интереси и за интересите на неговите блиски.

Изборот на Милевски за министер на негов предлог и по негова желба покрена иницијатива внатре вво партијата за неговва одговорност.

- Со вчерашниот избор на Владата и изборот на Горан Милевски за член на Владата е прекршен Статутот на ЛДП. На последната седница на ЦО се зазема став за водење преговори и барање на мандатарот Ковачевски за учевство на ЛДП во Владата. Одлука за учество и обезбедување на уште еден министерски мандат на Милевски се случи без претходно одржуввање на седница на ЦЦО и носење на одлука за учествво во Владата, стои во дописот од член на ЦО

18.01.2022 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега