Голема трагедија: Почина бебе во охридската болница

На 17.05.2024 во СВР Охрид, пријавено е дека во 08.10 часот во Општа болница во Охрид починало деветмесечно бебе, кое претходно со Итна медицинска помош било донесено во неконтактибилна состојба.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвиниел телото е дадено на обдукција.

18.05.2024 - 13:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега