Го барале од Интерпол, македонската полиција го уапси на ГП „Долно Блаце“


Вчера во 15.00 часот на Граничниот премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода М.А.(33) од Шведска, затоа што при извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека е барaн од Секторот за меѓународна полициска соработка – Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир за понатамошна постапка.

21.05.2024 - 13:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега