Главната сестра на Инфективна и уште две колешки даваат отказ: Причината е деградирање на профилот медицинска сестра

Главната сестра на Инфективната клиника си поднела отказ поради деградирање на профилот медицинска сестра. Таа не е единствената која си заминува од клиниката, бидејќи отказ поднеле уште две медицински сестри.

Фотографии од барањето е објавено на Фејсбук.

-Причините за да ја напуштам Клиниката по 28 години, професионална посветеност се многубројни, но би навела само една: Непочитување и деградирање на профилот медицинска сестра како една од најважната алка во медицинскиот тим, се вели во барањето на главната медицинска сестра.

Главната сестра на Инфективна клиника, и упте 2 одделенски сестри даваат отказ во еден акт. Причините ќе оставам да ги...

Posted by Nenad Lazarov on Tuesday, 29 September 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.09.2020 - 21:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега