Ѓурчиновски: Македонија би добила многу со враќање на служење на војска

Васко Ѓурчиновски, началник на Генералштабот на АРМ, вечерва гостуваше во „Click Plus“ на „ТВ21“ и кажа дека Македонија би добила многу ако се врати тримесечното служење на војска.

Ѓурчиновски вели дека враќањето на служењето војска ќе ги подготви младите.

„Така би добиле кадри кои се способни за ангажирање во случај на пожар, поплави, земјотреси. Државата би добила многу со враќањето на служењето на војска“. Смета началникот.

29.09.2022 - 22:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега