Ѓоковиќ збесна и пцуеше навивач: Молчи бе, пи*ка ти матер (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се избори за полуфинале на Мастерсот во Рим, откако славеше со 2-0 во сетови против Феликс Оже-Алиасим, но мечот остана во сенка на еден мал инцидент.

Најдобриот тенисер во светот во еден момент се изнервира на сервис на противникот, зашто еден навивач постојано зборуваше, по што Србинот го опцу.

„Молчи бе! Пи*ка ти матер“, викна Ѓоковиќ.

14.05.2022 - 14:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега