Германскиот министер за Европа му ја честиташе изборната победа на Зоран Заев

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот на Твитер му ја честиташе изборната победа на Зоран Заев и коалицијата „Можеме“ на вчерашните парламентарни избори во земјава, јави дописничката на МИА од Брисел.

– Честитки до Северна Македонија, Зоран Заев и Никола Димитров. Добра вест е што изборите беа спроведени без проблем, во исчекување сме да се фатиме за работи и да ве поддржиме на патот кон ЕУ, твитна Михаел Рот, чија земја претседава со Европската Унија до крајот на оваа година. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2020 - 18:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега