Гаши: Ако Курти ги формира ЗСО, ќе ја гаѓам неговата куќа со „молотов коктел“

Поранешниот советник на косовскиот премиер Албин Курти, Шкељзен Гаши, најави дека ќе пука во куќата на Курти со „молотов коктел“ доколку тој формира заедница на општини со српско мнозинство.

„Овде сите знаеме да читаме и пишуваме, ако се покаже дека Курти во финалниот документ предвидува овластувања за Србите, кои се исти како договорот од 2013 и 2015 година, тогаш нема да се задржувам на критиките во студиото, ниту на протести“, рече Гаши, а пренесе „Зери“.

Гаши додаде дека ќе го направи она што го кажа Крути кога рече „ако се формира заедница, ќе фрлате ‘молотови коктели’ врз владата“.

„Ќе отидам во неговата куќа и ќе фрлам ‘молотови коктели’“, рече Гаши.

21.03.2023 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега