Фронтменот на „Калуш Оркестар“ откри за што е нивната песна која победи на Евровизија (ВИДЕО)

Украинската рап група „Калуш Оркестар“ победи убедливо на годинешната Евровизија, а нивниот фронтмен Олех Псиук откри за што се пее во песната.

„Песната беше посветена на мајка ми, по која го доби своето име, но сега таа е песна за сите мајки“, вели фронтменот.

Авторот на песната раскажува колку неговата мајка се потрудила за него, а свесен е за нејзините борби низ кои морала да помине.

15.05.2022 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега