Франкфурт: Полицијата уапси маскиран стриптизер поради пиштол играчка

Полицијата во германскиот град Франкфурт по грешка уапсила  стриптизета по пријава за маж со пиштол играчка, јавува Би-би-си.

Инцидентот се случил во петокот вечерта. Во тоа време, органите на редот соопштија дека „сомнителен човек“ бил виден на улица во населбата Норденд.

31-годишниот маж носел униформа и шлем на американската полиција и се верува дека носел автоматска пушка. Всушност, тој бил ангажиран за ергенска забава во блискиот објект.

Полицијата го уапси мажот, го собори на земја и му стави лисици. Меѓутоа, при претресот се испоставува дека  пиштолот е играчка.

30.05.2023 - 22:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега