(ФОТО) Вучиќ пресече: Нема предавање

Српскиот претседател, Александар Вучиќ утрово преку социјалната мрежа „Инстаграм“ информираше дека во текот на изминатата ноќ и изутрината се сретнал со министерот за одбрана Милош Вучевиќ и со началникот на Генералштабот на српските вооружени сили Милан Мојсиловиќ во врска со ситуацијата на Косово.

„Во текот на ноќта и утрото со министерот за одбрана Милош Вучевиќ и началникот на Генералштабот на српските вооружени сили Милан Мојсиловиќ... Нема предавање“, напиша тој во објава на „Инстаграм“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

09.12.2022 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега