(ФОТО) Вучиќ на средба со Борел и Лајчак

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност и потпретседател на Европската комисија, Жозеф Борел и специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак.

Оваа информација со две фотографии од средбата е објавена на официјалниот Инстаграм профил на српскиот претседател Александар Вучиќ. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

18.03.2023 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега