ФОТО: Возач фатен со 2,32 промили алкохол, казнети 24 пијани возачи на територија на СВР Битола

 

МВР информира дека во текот на минатата ноќ во период од 22.00 до 04.00 часот на на територијата на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол. При контролата санкционирани се 24 возачи.

 

Притоа кај еден возач е констатирано дека возел со 2,32 промили алкохол во крвта.

 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

 

14.08.2022 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега