ФОТО: Внукот на Зоран Џорлев го истетовира неговиот лик на рака - „Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене“

Младиот македонски пејач Огнен Здравковски, во чест на својот починат вујко, познатиот виолинист Зоран Џорлев кој почина на 1. јануари годинава од последици предизвикани од коронавирусот, на рака го истeтовира неговиот лик.

„Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене. До следно видување“, напиша Огнен на „Фејсбук“во опис на фотографиите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2021 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега