(ФОТО) Уште една Македонка е бремена: Поранешната учесничка во „Задруга“ се борела бебето да остане здраво

Поранешната задругарка Тара Симов на својот Инстаграм профил објави дека чека дете со своето момче.

Имено, таа позираше со својот избраник и го покажа трудничкиот стомак, додека во раката држеше фотографија од ултразвукот на бебето, а сето тоа се случуваше во Скопје.

– Да, да и да! Стануваме родители! Искрено, не знам од каде да почнам или што да кажам. Секој што ме следи знае дека пред неколку години се помирив со фактот дека можеби никогаш нема да бидам мајка, поради нецелосно развиената работа на јајниците и матката. Сепак, на слава на моето семејство, ја добивме најдобрата вест во светот! 4 месеци се боревме да го одржиме бебето здраво, бидејќи поминувавме низ ризична бременост и многу компликации, сепак официјално се е во ред! И јавно ќе му ветам на нашето бебе дека ќе биде најсреќното дете на светот!“, започна Тара и додаде:

– Секоја болка што можеби сме ја поминале, секоја солза и секоја болка, ќе ја заобиколиш! Љубов моја, ти благодарам за целиот труд и нерви во последниот период и најсреќна сум што си ти! И за само неколку месеци цел свет е наш, ти, бебето и јас, напиша Симов.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tara Simov (@tarasimov)

25.01.2023 - 19:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега