ФОТО: Убиецот од Цетиње имал сопруга и три деца - сите ги застрелал

Денеска околу 16 часот во Цетиње загинаа 11 лица, а дури шест се повредени, објавија српските медиуми.

Инцидентот се случил по семејна караница, според информации на српските медиуми, а 34-годишниот маж Вучко Бориловиќ пукал и си го убил цело семејство, по што застрелал неколку минувачи.

Мажот имал сопруга и три деца, но сите ги застрелал, а не бил во добри односи ниту со соседите.

12.08.2022 - 20:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега