ФОТО: Тешка сообраќајка во Аеродром- младо момче загина на лице место

 

 

 Тешка сообраќајна несреќа вечерва во скопски Аеродром, каде загина едно лице.

Имено според информации на Пресс 24 загина мотоциклис на возраст од околу 25 години.

Излегол од кафеана и се судрил со автомобил на раскрсницата кај Веро во Аеродром.

Момчето починало на лице место,а телото беше подигнато од Брзата помош.

Увидот се уште трае, но според полициски извори поминал на црвено.

Огромен број на луѓе се собраа на местото на несреќата, а на сите страни се слушаа лелеци.

 

19.08.2021 - 22:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега