(ФОТО) Спасовски од трибина ги бодри македонските фудбалери

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва го следи во живо натпреварот помеѓу Македонија и Малта. Сподели фотографии на социјалната мрежа Фејсбук, па порача „Напред Македонија“.
 
„Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ечи за нашите најдобри фудбалери!
Прв предизвик на македонската репрезентација против Малта на патот кон Еевропското Првенство 2024!
Со нов дрес и нова енергија, НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“, порача Спасовски преку ФБ.

23.03.2023 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега