ФОТО: Причина за славење во домот на Влатко Лозаноски - неговата сестра ја соопшти убавата вест

Во семејството на македонскиот пејач Влатко Лозаноски имаше причина з аславење, а тоа е пензионирањето на неговиот татко.

Неговата сестра, Марија Лозаноска, ја сподели убавата вест на својот Фејсбук профил.

„Најстариот во семејството ни се пензионира. Татко ми Златко влезе во еден од поубавите периоди во животот. Долги години да си ја уживаш пензијата!“ –напиша Марија во опис на фотографијата од нивниот татко.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.07.2020 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега