ФОТО: Погледнете како беше пречекан германскиот претседател во Кавадарци

Кавадарци му посака топло добредојде на Претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер. Ова е првпат висок државник од Република Германија да го посети Кавадарци. Посетата се должи како резултат на германските инвестиции во нашиот град, се вели во Фејсбук статусот на градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

30.11.2022 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега